İzmir'in En İyi Kahvaltı Mekanları

25.4.2014 12:19:29

 
İZMİR'İN EN İYİ KAHVALTI MEKANLARI
 
İzmir'linin ritüelidir her pazar kahvaltıya gitmek. Eee, bu kadar güzel bir şehirde yaşıyorsan Pazar günü eve kapanmak hiç birimizin aklına gelmez. Ben de her pazar eşimle kahvaltıya giderim. Genelde doğanın ve yeşilin yoğun olduğu yerleri tercih ederiz. Internette araştırınca bu konuda bir paylaşım olmadığını gördüm. Gittiğim yerleri beğeni sırama göre sıraladım. Bence İzmir'in en iyi kahvaltı mekanları bunlar. Kendime göre de puanladım.
 
1. VERA MELİSA - URLA
 
 
Urla'da geniş bir arazinin içinde otantik bir taş bina. Yemyeşil mükemmel bir bahçe, bahçede kazlar, çocuklar için oyuncaklar, güleryüzlü bir hizmet. Yanında da kahvaltı sonrası gezmek ve alışveriş yapmak  için süper bir sera var. Çiçekler, bitkiler, saksılar süper. Benim şu anda favori mekanım.
 
+ GÜLERYÜZLÜ HİZMET
+ KALİTELİ MALZEMELER (Bence çeşitten daha önemli. Zaten çok fazla şey oldu mu hepsi yenmiyor) 
+ ÇEŞİTLİLİK
+ DOĞA VE YEŞİL
 
ÜCRET:  KİŞİ BAŞI 25 TL
 
2. CİCOGNA - LEVENT MARİNA
 
 
Denize sıfır bir mekan. Üçkuyular Levent Marina'da. Geniş bir alan, yüksek tavanlar ve süper dekorasyon. Ayrıca kahvaltı sırasında canlı piyano resitali de burayı çok özel kılıyor. Bence gerçekten dinlenmek ve hoş bir pazar geçirmek için ideal. Kullanılan malzemeler kaliteli, garsonlar çok  profesyonel.
 
+ DENİZ VE MARİNA KEYFİ
+ KALİTELİ MALZEMELER
+ ÜST DÜZEY HİZMET
 
ÜCRET: KİŞİ BAŞI 22 TL
 
3. KÖYÜM BAHÇE - ÇİÇEKLİ KÖY YAKAKÖY
 
 
Doğal ürünlerle süper bir kahvaltı. Ormanın içinde keyifli bir mekan. Yumurtalar sap sarı. Tek olumsuz  tarafı pazar günü geç saatlere kalırsanız aşırı yoğun ve gürültülü olabiliyor. Çok popülerleşti çünkü son zamanlarda. O yüzden 10:00'a kadar gitmenizi tavsiye ederim.
 
ÜCRET: KİŞİ BAŞI 23 TL
 
4. ZEYTİN DALI - ÇİÇEKLİ KÖY
 
 
Çiçekli Köyün yerlilerinin işlettiği bir mekan. Gerçekten diğer yerlere göre çok farklı. Peynir şelalesi diye bir ürün var, mutlaka yemelisiniz. Yalnız soğumadan yiyin. :) Yine yeşilin içinde süper bir manzara. Benim favori 4. mekanım burası pazar kahvaltıları için.
ÜCRET: KİŞİ BAŞI 20 TL (EMİN DEĞİLİM AMA O CİVARDA) 
 
5. SLOW SALOON -  SEFERİHİSAR 
 
 
Burası bir çiflik. Atlar, tavşanlar, köpekler... Çok geniş bir alan. Bina ahşaptan ve sahipleri inşaa etmiş. Her gittiğinizde farklı bir kahvaltı gelebilir :) Çünkü her şey organik. Organiğini bulamazlarsa kahvaltıya eklemiyorlar. Çok farklı ve otantik bir mekan. Dinlenmek için süper. Yalnız çok hızlı bir hizmet beklemeyin, çünkü çalışanlar profesyonel değil ama çok iyi niyetliler. Söylediğiniz şeyi tekrar söylemeniz gerekebilir, hatta hiç bir zaman gelmeyebilir de :) Ama olsun ben burayı çok seviyorum. 
 
ÜCRET: KİŞİ BAŞI 20 TL
 
 

 

 
 
Etiketler
İzmir'de kahvaltı, İzmir'in en iyi kahvaltı mekanları, kahvaltı izmir
BURADA ARA

KATEGORİLER
Ben
 
Dünyam
 
İletişim
 
İlim
 
İşim
 
Ülkem
 

SEÇİLENLER

ESKİ YAZILAR

ANKET

Web sitemizin yeni tasarımını beğendiğiniz mi?

Evet
Hayır


E-BÜLTEN ÜYELERİ
E-posta üyeliği ile en son haberleri alacaksınız.
E-posta Adresiniz:

Adınız, Soyadınız:


ETİKETLER